top of page

HERO Dolomites 2024

Rok se s rokem sešel a my se opět, již po třetí, vydali na závod HERO DOLOMITES v Itálii.

Naše skupina čítala celkem šest chlapíků, od majitelů Lee Cougan Czech, po ambasadory a kamarády.Den před závodem se naše skupina rozdělila pro rozjetí před závody.

Jakub Merle a Michal Dvořák se rozhodli pro vyjetí prvního stoupání a prozkoumali tak cesty, které byly v minulém týdnu zasaženy silnými dešti a sněhem. Výjezd ukázal, že trať nebude tak mokrá, jak by se mohlo zdát a celkový pocit z rozjetí byl velice dobrý.

Zbytek skupiny se vydal spíše na výlet a lehkou jízdu po okolí.Po zbytek předzávodního dne jsem se věnovali odpočinku, návštěvě stanu továrního týmu SOUGAL Lee Cougan a servisu našich kol.


Podařilo se nám potkat i Sandru Mairhofer, která pro české majitele kol Lee Cougan natočila krátký pozdrav! Za to Sandře moc děkujeme.DEN D - závod:

Hlavními adepty na celková umístění byli Michal Dvořák a Jakub Merle na trase 60km.

Ihned po startu začala tato dvojice lehce lovit lepší pozici do prvního stoupání a podařilo se jim proniknout na cca 25místo ve startovním koridoru (koridor čítal 500 osob), ze kterého startovali.

Jakub Merle bohužel zaznamenal vyšší tepovou frekvenci a tak musel zpomalit. Michal Dvořák se podvolil Jakubovi a začal tak objetovat svou formu na úkor pomoci druhému.

První sjezd, první zácpy, první propady rychlosti.

Zde je to normální, pokud nejste v prvních třech vlnách, že se ve sjezdech absolutně zaseknete a pak čekáte na uvolnění cesty směrem dolů.

Nicméně i zde se nakonec dalo jet velice dobře a Michal s Jakubem dojeli do Corvarra v dobrém čase. První občerstvovací stanici pouze projeli a vydali se tak do druhého stoupání.

Michal Dvořák jel napřed a Jakub neustále bojoval s vysokými tepy a lehkou bolestí hlavy.


Michal byl opravdu silný, do kopců jezdil na převody, které nikdo jiný neutáhnul! Neskutečný... Neustále jsem mu opakoval, aby jel sám, ale nechtěl mě v tom nechat. DÍKY!

Situace se pro Jakuba začala pomalu zhoršovat, tempo se zpomalovalo a konečné rozhodnutí rozdělení se, padlo až na konci třetího stoupání, kdy Michal Dvořák odjel a Jakub vzdal.


Michal Dvořák však dokázal i v posledních kilometrech solidně zrychlit a dojel si pro 2. místo celkově v Challenge !

Při přepočtu záznamu Michalova Garminu - záznam čisté jízdy - jsme vypočítali, že by na trase 60km dokázal vybojovat TOP15 mezi všemi na této trati! (i profesionály)...
Comments


bottom of page