top of page

Jakub Kyndl: kdo dokáže překonat předsudky, může si koupit kolo za polovinu ceny...

Test Lee Cougan Crossfire 428:

První dojmy a zážitky Je to už měsíc a půl, co mám možnost jezdit na kole Lee Cougan Crossfire AIR 428.

Během této doby jsem absolvoval řadu tréninkových hodin a několik závodů. Poslední z nich byl Malevil CUP trasa A 100 km. V podmínkách, které bych nazval extrémními. Není tedy lepší čas než nyní napsat pár řádků o tomto kole.Tento model od Lee Cougan je full suspension a musím říci, že geometrie a konstrukce kola jsou na první pohled velmi atraktivní. Během závodů jsem dostával spoustu pozitivních ohlasů na design kola.Začněme tedy od řídítek. Na testovaném kole je nainstalován celokarbonový kokpit, který elegantně schovává bovdeny a vede je skrz hlavové složení dál k tlumiči a zadní brzdě. Kolo je vybaveno elektrickým řazením SRAM XO1, což přispívá k velmi čistému vzhledu.

Tlumič a vidlice jsou od značky FOX, a po naladění na mou váhu fungují skvěle.

Brzdy Magura plní svou funkci dokonale.Nyní se podíváme na rám jako celek. Délka zadní stavby je 428 mm.

Na první pohled se může jednat jen o pár milimetrů, ale ve výsledku je to opravdu velký rozdíl. Již po prvním sjezdu jsem věděl, že kolo je hravé a dokáže posunout limity jezdce zase o kus dál.

Bohužel na testovaném modelu nemám teleskopickou sedlovku, což by byl krok do dalšího levelu jak zrychlit z kopce. Ta se ale dá dokoupit a nainstalovat.

Kolo je opravdu lehké a já si ho udělal ještě lehčí tím, že jsem osadil karbonová zapletená kola. Když jsem psal, že kolo jede z kopce. Tak do kopce neskutečně letí. Přenos síly přes zadní stavbu je přesný a kolo se krásně odvaluje. K tomu přispívá i osazení plášťů.

Já již delší dobu jezdím Maxxis IKON o šířce 2,35, které lépe překonávají nerovnosti a díky nižším tlakům mají lepší trakci.Není to jen krásné kolo, ale po najetých hodinách mohu s klidným svědomím prohlásit, že to kolo funguje.

Minulou sobotu jsem se o tom přesvědčil na Malevil CUP trasa A 100 km v extrémních podmínkách. Bouřky, déšť, všude spousta bahna a jemného písku. Šest hodin totálního bikování. Kolo mám nastavené přímo na mou postavu podle fittingu. Za celou dobu jsem nepocítil bolest zad nebo další obtíže. Brzdy to zvládly a dovedly mě bezpečně až do cíle, ale písek Lužických hor si vzal svou daň a destičky jsou na totální výměnu.Kolo už je nyní po servisu a v sobotu se znovu postavím na start a těším se, že mě „můj“ LEE doveze k dalšímu hezkému umístění. Závěrem pár slov. Značka Lee Cougan není moc známá, ale kdo dokáže překonat předsudky, může si koupit kolo za polovinu ceny, než stojí top modely nejznámějších značek. Kolo funguje tak jak má a ještě ke všemu je opravdu hezké.


Jakub Kyndl

Comments


bottom of page